Belek

18. února 2014 v 11:25 |  Letoviska
Turisty velmi oblíbené letovisko Belek je součástí Turecké riviéry, město Antalya je od něj daleko přibližně 30 kilometrů směrem na západ.

Městečko Belek je jedním z center tureckého cestovního ruchu na Turecké riviéře, a je domovem několika desítek luxusních čtyřhvězdičkových a pětihvězdičkových hotelů. Bohužel kvůli jejich výstavbě bylo pokáceno mnoho borovic a další vegetace.

Bylo zde vybudováno i mnoho restaurací, barů, zábavních zařízení a další turistické infrastruktury. V závislosti na sezóně se tak počet místní populace pohybuje mezi 1 až 10 tisíci obyvateli.

V centru města stojí mešita se sochami, podél vodopádu vede bulvár lemovaný mnoha obchody. Podél pláží o délce několika km stojí mnoho hotelů, které nabízejí služby all inclusive.

Místní pláž tvoří většinou písek s oblázky, díky své čistotě a kvalitě byla dokonce oceněna Modrou vlajkou. Návštěvníkům jsou k dispozici sprchy, toalety, převlékárny a samozřejmě také místa k parkování.


Kromě velké nabídky vodních sportů je Belek známý také pro svá fotbalová a golfová hřiště. Každý rok sem mimo hlavní sezónu přijíždějí slavné fotbalové kluby, aby mohli trénovat za příjemného počasí.

Turecko se začíná počtem golfistů, kteří sem každý rok přijíždějí, další golfové oblasti, a sice v portugalském Algarve. V roce se zde konalo finále Turkish Airlines World Golf a o rok později Turkish Airlines Open.

Zajímavým výletním cílem je vodopád Kurşunlu v přírodní rezervaci, kde žije více než 100 druhů ptáků. Ukryté jeskyně v zadní části vodopádu jsou vyhledávaným místem návštěvníků.

Nedaleko Beleku stojí antické město Perge, jedno z nejlépe dochovaných archeologických nalezišť v Turecku, a velký amfiteátr Aspendos, který ještě dnes může pojmout přes 15.000 diváků. Je starší než 2 tisíciletí a dnes se v něm konají různé klasické, baletní a operní festivaly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama